В України все добре з яйцями: експорт сутєєво зріс. Названо ключові країни-покупці.

Експорт яєць зростає в Україні
Експорт яєць зростає в Україні

У першому кварталі 2025 року Україна експортувала 496 млн курячих яєць, повідомляє "Главком" із посиланням на Союз птахівників України.

Обсяг експорту зросла удвічі порівняно з аналогічним періодом 2024 року, але це не призвело до дефіциту продукції на внутрішньому ринку. Фахівці зазначають, що навіть перед Великоднем, коли зазвичай зростає попит, споживачі можуть розраховувати на достатню кількість яєць за доступними цінами.

Експерти відзначають зміни в географії експорту. Доля країн ЄС у структурі постачання зросла до 72%, що на 3% більше, ніж торік. З іншого боку, доля Сінгапуру різко зменшилася, з 15% у 2023 році до 4% цьогоріч.

Україна вперше почала експортувати яйця до Великої Британії - вони складають 7% від загального обсягу. Також зростає експорт до країн Африки: 8% у 2025 році порівняно з 5% торік, тоді як у 2023-му поставки на цей континент взагалі не здійснювались.

Експорт до Ізраїлю залишається стабільним - хоча доля знизилася до 9%, фізичний обсяг постачання не змінився. З іншого боку, країни Близького Сходу майже припинили імпорт українських яєць через складну логістику та високу конкуренцію в регіоні.

Фахівці передбачають, що країни Євросоюзу і надалі залишатимуться пріоритетним напрямком українського експорту. Це пояснюється не лише високим попитом, але й зручними логістичними маршрутами. Якщо раніше право експорту до ЄС мали лише 4 українські компанії, то зараз їх уже 15, що, на думку експертів, дозволить зберігати сильні позиції на ринку.

Нагадаємо, що у США ціни на яйця можуть зрости на 41,1% протягом 2025 року, якщо вірити прогнозам Мінсільгоспу країни.

Також міністерство сільського господарства США виділило мільярд доларів на заходи, що спрямовані на боротьбу з дефіцитом курячих яєць, через який ціни на яйця зросли більш ніж на 50% протягом року.

В одному з американських супермаркетів трапився конфлікт через яйця, на якому покупці ледь не побились. Це стало особливо відчутно через зростання цін і дефіцит товару.


Читайте також

Реклама