Пишний сказав, коли Україна отримає доступ до заморожених активів РФ для відбудови України.


Україна може отримати фінансування замороженими активами Росії
Голова Національного банку України Андрій Пишний заявив, що Україна може отримати фінансування вже наступного року за рахунок заморожених активів Росії. Це буде компенсація збитків для України.
За оцінками RDNA-4, збитки України на початок 2025 року становитимуть 176 млрд доларів США, а вартість відновлення - 524 млрд доларів США.
Головні питання, які обговорювались під час зустрічі з представниками Великої Британії, стосувалися цінової стабільності, стійкості банківської системи та джерел покриття бюджетного дефіциту України. Андрій Пишний зауважив, що країна вдало уникнула емісійного фінансування дефіциту бюджету завдяки роботі на внутрішньому борговому ринку та підтримці міжнародних партнерів.
Голова НБУ впевнений, що банківська система України має гарну форму і не очікує негативних сюрпризів. Він також зазначив, що Україна уже оновила законодавчу базу щодо приватизації державних банків і працює над відбором радників для цього процесу.
Важливо зазначити, що ініціатива країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration передбачає спрямування 50 млрд доларів до України, з яких 20 млрд доларів надасть Європейський Союз.
У грудні 2024 року Україна уклала угоду з ЄС про створення Механізму кредитного співробітництва, який дозволяє використовувати доходи від заморожених активів РФ для погашення позик на суму до 45 млрд євро.
Також стоїть зазначити, що Орбан може допомогти Путіну повернути заморожені активи.
Читайте також
- Податкова відкриє "полювання" на онлайн-продавців: кому і за що доведеться платити
- У Білому домі нагадали, чого Трамп чекає від Путіна
- Українці різко втратили інтерес до долара: що насправді відбувається з валютним ринком
- У Болгарії розповіли, чому передумали продавати Україні реактори для ХАЕС
- Євро зміцнюється: що означає рекордний курс для українців та заощаджень у доларах
- "Арсенал автократії": Звіт показав, як Північна Корея забезпечує РФ військову перевагу в Україні