В Україні хочуть обмежити українську мову у навчальних закладах: що пропонують.

Обмеження української мови в навчальних закладах
Обмеження української мови в навчальних закладах

Верховна Рада прийняла як основу законопроєкт про професійну освіту, який викликав скандал через обмеження використання української мови в навчальних закладах.

Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.

Геращенко зазначила, що законопроєкт було підтримано 264 народними депутатами, включаючи "слуг" та ОПЗЖ.

Вона також наголосила на тому, що, окрім правильних ідей щодо розвитку професійно-технічної освіти, законопроєкт містить норму про обмеження використання державної мови під час навчання.

"На жаль, в законопроєкті з'являється норма про обмеження державної мови під час навчального процесу"

Згідно з законопроєктом, передбачається встановити нові принципи розвитку професійної освіти та її фінансування, популяризувати професійно-технічну освіту серед молоді та зробити перекваліфікацію та перенавчання доступними для всіх в будь-якому віці. Також зазначається, що з 2027 року тривалість професійно-технічної освіти буде становити 3 роки, а заклади професійної освіти отримають більшу незалежність у прийнятті рішень.

Однак Геращенко підкреслила, що законопроєкт містить обурливі мовні норми. Зокрема, пропонується використання мов національних меншин на рівні професійної освіти. Це, на думку депутатки, суперечить цілям професійної освіти, оскільки в Україні мовою роботи є українська мова. Вона також зазначила, що дозволяється навчатися мовою меншин не тільки представникам нацменшин, але й усім.

Нагадаємо, що раніше українським школярам скоротили літні канікули.

Аналіз:

Ухвалення законопроєкту про професійну освіту, який містить обмеження використання української мови, викликало скандал серед громадськості та політиків. Народна депутатка Ірина Геращенко заявила про обурення мовними нормами, які дозволяють використання мов національних меншин під час навчання. Це суперечить цілям професійної освіти, оскільки в Україні діє українська мова як мова роботи і документації. Єдині проти ухвалення цього законопроєкту проголосувало "Європейське Солідарності". Незважаючи на правильні ідеї щодо розвитку професійної освіти, необхідно знайти компроміс та зробити законопроєкт більш прийнятним для всіх громадян.


Читайте також

Реклама