Українцям розповіли, як законно захиститись від боргів померлих родичів.


Згідно українського законодавства, спадкоємці зобов'язані покривати борги померлого родича, але тільки до межі вартості успадкованого майна. Якщо ціна спадщини становить 100 тисяч гривень, а борг - 200 тисяч, то спадкоємець повинен сплатити лише суму вартості майна.
Якщо є кілька спадкоємців, кожен з них несе відповідальність згідно своєї частки в спадщині. Зазвичай сплату роблять разом, якщо інше не домовлено з кредитором.
У випадку, коли борг не сплачений добровільно, кредитор може звернутися до суду.
Закон також дозволяє відхилити спадщину. "Спадкоємець має право відмовитися від спадщини протягом шести місяців після смерті, подавши заяву нотаріусу", - зазначається у Цивільному кодексі України.
Дуже важливо знати, що кредитори мають право пред'являти вимоги до спадкоємців протягом шести місяців після отримання свідоцтва про спадщину.
У випадку, коли кредитор не знав про те, що спадкоємець прийняв спадщину, термін починається з моменту, коли він дізнався про це. По завершенні терміну право на вимогу втрачається.
У разі судового розгляду кредитори можуть отримати плату лише до межі вартості успадкованого майна, що захищає спадкоємців від надмірних фінансових зобов'язань.
Також варто згадати про проблеми з продажем квартир та шахрайство: як атака на реєстри вплинула на ринок нерухомості.
Читайте також
- В більшості областях України без опадів: прогноз погоди на 8 травня
- NYT пояснив, чому Індія назвала операцію проти Пакистану «Сіндур»
- Маск потрапив у скандал через високий паркан
- Зеленський поспілкувався зі студентами та викладачами закладів вищої освіти Еквадору
- 8 травня: який сьогодні день, традиції та заборони
- Портников чи Портніков? Мовознавиця пояснила, як правильно передавати українською російські прізвища