Українцям нагадали про важливість консульського обліку у Польщі: список необхідних документів.


Громадянам України, які перебувають у Польщі, пояснили, на що саме потрібен тимчасовий консульський облік і як його отримати. Після вторгнення Росії, багато українців змушені були залишити свої домівки і шукати притулку в сусідніх країнах, зокрема у Польщі. Щоб ефективно обліковувати та підтримувати українців, які проживають у Польщі, важливо розібратися з процедурою консульського обліку - що це таке, чому воно потрібно і як його пройти.
Тимчасовий консульський облік необхідний для участі в закордонних виборах, тимчасового ввезення автомобіля на територію України зі звільненням від митних платежів, обліку дітей-сиріт і усиновлених дітей, а також постановки на облік осіб з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують.
Українці у Польщі
Для того щоб стати на консульський облік, громадянам України потрібно мати документи, такі як чинну карту побиту, візу або електронний сертифікат DIIA.pl.
Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік на один рік, але з можливістю продовження. Важливо зазначити, що на тимчасовий консульський облік можна стати лише за місцем проживання, при наявності прописки в Польщі.
Документи і процедура постановки на консульський облік доступні на офіційному сайті Посольства України в Польщі.
Також варто знати, що чоловіки віком від 18 до 60 років, для отримання консульських послуг, повинні мати витяг із мобільного застосунку "Резерв+" про оновлення військово-облікових даних у реєстрі "Оберіг".
Раніше українцям розповіли, як безпечно орендувати квартиру в Польщі.
Читайте також
- Готівка чи картка: скільки грошей можна перевозити через кордон
- Відстрочка від ТЦК: чоловікам з інвалідністю нагадали про строки посвідчень
- ЗСУ вразили ще 2 російські командні центри в Донецькій області, - Генштаб
- Погоду в Україні різко змінить атмосферний фронт: Діденко показала, чого чекати до 9 липня
- Десятки "шахедів" збили дронами-перехоплювачами: Зеленський розкрив деталі розмови з Трампом
- Соцвиплати по-новому: в Україні вже запрацювала єдина система