Україна може запровадити онлайн-голосування на виборах після війни - ЗМІ.


Україна вивчає європейські моделі виборчого права
Україна активно вивчає європейські моделі виборчого права, включаючи електронне голосування. Головна мета - провести вибори після закінчення конфлікту між Росією та Україною. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
За словами видання, проведення якісних і справедливих виборів має велике значення для нормалізації ситуації в країні, яка постраждала від конфлікту, а також для досягнення європейських стандартів і прагнення до вступу України до Європейського союзу.
Олена Шуляк, голова Комітету з питань організації державної влади в українському парламенті, розповіла виданню, що влада розглядає різні моделі виборчого права з метою зрозуміти, як провести демократичні вибори, використовуючи найкращі та ефективні практики. Вона підкреслила, що одна з найважливіших проблем - відсутність виборців через їх від'їзд за кордон.
Politico зазначає, що навіть після закінчення конфлікту однією з головних проблем України буде забезпечення можливості голосування для громадян, які перебувають за кордоном, включаючи окуповані території, що контролюються Росією. Шуляк додала, що необхідно вирішити всі питання щодо місцеперебування і способу голосування цих людей. З цією метою українські чиновники вивчають європейські моделі виборів, зосереджуючись на електронному голосуванні та ІТ-безпеці.
Олена Шуляк також повідомила про розгляд таких варіантів голосування, як поштове голосування, особисте голосування за кордоном у день виборів, голосування за довіреністю та онлайн-голосування.
Читайте також
- Радники Байдена думали про крісло колісне для нього у разі переобрання – Axios
- Подоляк сказав, чи готовий Зеленський на переговори про мир не з Путіним
- Адміністрація Трампа руйнує "зелений" сектор: сотні компаній готуються покинути США
- Запорізька АЕС під окупацією: МАГАТЕ не надає достатньо інформації для оцінки безпеки
- ICAO визнала Росію відповідальною за катастрофу малайзійського "Боїнга"
- ВМСУ: Крим став "чорною дірою" для російських систем ППО