Суспільство однієї із найрозвиненіших країн Азії стало «суперстарим».


Суперстаре суспільство: Південна Корея має багато громадян похилого віку
За новими даними Міністерства внутрішніх справ і безпеки Південної Кореї, в країні стає все більше старих людей. Зараз 20% населення складають громадяни, які мають 65 років і більше. Таке показник визначає Південну Корею як "суперстаре суспільство".
У Південній Кореї існує проблема з демографією: кількість народжень значно зменшується і становить лише 0,72 дитини на жінку, тоді як для підтримки чисельності населення потрібно мінімум 2,1 дитини на жінку. Експерти прогнозують, що якщо такий тенденцію продовжуватиметься, то до 2100 року населення Південної Кореї скоротиться до 25 мільйонів, замість поточних 51 мільйона.
Аналогічна проблема з народжуваністю спостерігається і в інших азійських країнах, таких як Японія та Китай. Фактори, що стимулюють демографічний зсув, включають жорстку культуру праці, стагнацію зарплат, зростання вартості життя, зміну ставлення до шлюбу та гендерну рівність.
Багато ініціатив, спрямованих на підтримку сімей та народжуваність, не змогли вирішити проблему в Південній Кореї. Схожий сценарій очікується і в Китаї, де населення почало зменшуватися ще з 2022 року. За прогнозами експертів, до 2035 року Китай буде нагадувати місто Фушунь, де 30% населення будуть старшими за 60 років.
Проблема демографічної кризи є актуальною не тільки для Азії. Населення всього світу старіє, що викликає багато проблем у соціальному забезпеченні та економіці. Щоб впоратися з цими викликами майбутнього, необхідні нові підходи та рішення.
Читайте також
- Папа Римський пояснив, чому обрав ім'я Лев XIV
- 12 травня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
- Історик: На Німеччину чекає нове коло переосмислення Другої світової та позбавлення страху перед Росією
- Азовця у полоні катували через українську літеру
- Балерина Кареліна написала Трампу листа: просить звільнити з тюрем РФ трьох американців
- Скільки років є у росіян для війни: Чмут дав відповідь