Страти у світі досягли максимуму за останнє десятиліття — Amnesty International.


У 2024 році було зареєстровано понад 1500 випадків страти в 15 країнах, що є найбільшою кількістю з 2015 року, повідомляє Amnesty International.
Загалом було зафіксовано 1518 смертних кар, що є найбільшим числом протягом останніх дев'яти років. В порівнянні, у 2015 році було страчено мінімум 1634 людини.
Найбільша кількість страт сталася в Ірані, Іраку та Саудівській Аравії, які здійснили 91% всіх вироків смертної кари, а загалом це 1380 випадків. Китай і Ємен також потрапили до першої п'ятірки країн з найвищими кількостями страт.
Варто відзначити, що ці цифри є неповними, оскільки не включають дані з Китаю, Північної Кореї та В'єтнаму. Вони також не враховують військові конфлікти в Ізраїлі та Сирії.
"Деякі країни, які, як нам відомо, відповідають за тисячі страт, залишаються закритими. Однак, на щастя, країни, які застосовують смертну кару, є меншістю. У 2024 році лише 15 країн здійснили страту, що є найнижчим показником за всю історію спостережень вже другий рік поспіль. Це свідчить про відхід від жорстоких, нелюдських і покиджених кар." - процитувала генеральна секретарка Amnesty International Аньєс Калламар.
Зазвичай смертна кара застосовується проти опозиції, але зараз намагаються боротися з поширенням наркотиків. Близько 40% страт здійснюються саме за наркотичні злочини. Це стосується Китаю, Ірану, Саудівської Аравії і Сінгапуру. Amnesty International наголошує, що смертна кара повинна застосовуватися тільки за "найважчі злочини", а наркотичні статті не підпадають під цю категорію.
Зараз кількість страт по всьому світу зменшується, що може свідчити про зміну підходу до покарання. Проте все ще існують країни, які залишаються єдиною меншістю, що застосовує смертну кару.
Читайте також
- "Швидко": Трамп заявив про роботу над припиненням війни в Україні та звинуватив Байдена із Зеленським
- Україна запросила лідерів ЄС до Києва на 9 травня, - Politico
- Рекрутер ЗСУ назвав основну проблему для мобілізованих через ТЦК
- У Польщі пояснили, чому змінилося ставлення до біженців з України
- Земельна ділянка для українців: деталі процесу оформлення заяви
- Великобританія скасовує імпортне мито майже на 90 товарів