Спадщина під загрозою: нові закони можуть залишити українців без батьківських квартир.


За останні два роки заборгованість українців за комунальні послуги зросла на 37%. Наразі близько 700 тисяч осіб знаходяться у Єдиному реєстрі боржників за цими послугами, найбільше з них у Дніпропетровській та Харківській областях. Основними причинами накопичення боргів є опалення, водопостачання та електроенергія. Зараз борги за опалення становлять 36,9%, за водопостачання - 18,6%, а за електроенергію - 9,7% загальної суми заборгованості.
За словами народного депутата України Олексія Кучеренка, ситуація із боргами за комунальні послуги стає дедалі критичнішою, незважаючи на мораторій на підвищення тарифів. Він пропонує зробити борги обтяженням нерухомості, щоб неможливо було продати квартиру з такою заборгованістю. Цей підхід вважається справедливим способом вирішення проблеми.
Однак основними причинами зростання боргів за комунальні послуги залишаються низькі доходи українців та зростання цін на необхідні товари та послуги, що мають більший пріоритет для населення. Борги за комунальні послуги можуть мати серйозні наслідки для боржників, тому необхідне посилення законодавства у цій сфері.
Заарештування пенсій українців за борги з комуналки є можливим, але є певні нюанси.
Читайте також
- Перемир'я в Газі: США та ХАМАС близькі до фіналізації домовленостей
- У Польщі анонсували підвищення зарплат: кому дістанеться левова частка надбавки
- "Укрпошта" змінила правила повернення: що треба знати відправникам про тарифи
- "Тепло ще прийде": синоптик Діденко попередила українців про холодну та дощову погоду
- Доведеться вести собак до ЦНАПу: киянам роз'яснили нові правила реєстрації тварин
- ПриватБанк блокує рахунки бізнесу під час війни: "Ваші проблеми"