Регіональні контрасти: де в Україні виплачують найвищі та найнижчі пенсії.


Згідно з інформацією аналітичної компанії OpenDataBot, розмір пенсій в Україні залежить від кількох факторів, таких як тривалість трудового і страхового стажу, вид діяльності та наявність додаткових надбавок. Навіть якщо людина не має достатнього стажу, їй все одно нараховують пенсію за віком індивідуально. Проте виявилося, що розмір пенсії також залежить від регіону проживання.
Станом на кінець 2024 року середня пенсія за віком в Україні становила 5 789 гривень, а мінімальна пенсія для тих, хто не має достатнього трудового стажу, була 2 361 гривня. За даними на початок 2025 року, майже 26% пенсіонерів або 2,68 мільйона осіб отримували менше ніж 3000 гривень на місяць. Усього середні виплати становили 2 759 гривень.
Інша цікава статистика показує, що 27% пенсіонерів продовжують працювати попри вік. Тоді як лише 12,2% людей на пенсії отримують виплати, що перевищують 10 000 гривень на місяць.
Найвищі пенсії в Україні отримують кияни. У 2024 році середня пенсія в Києві становила 8 017 гривень, що майже на третину перевищує середній показник по країні. За даними Пенсійного фонду України на початок 2025 року, середня пенсія в Києві зросла до 8 708 гривень. У Київській області вона становить 6 671 гривню.
На другому та третьому місці розташувалися Донецька та Луганська області відповідно з середньою пенсією 7 814 гривень та 7 314 гривень. За ними йдуть Дніпропетровська область з пенсією у 7 082 гривні.
Найнижчі пенсійні виплати спостерігаються в західних регіонах. Наприклад, у Тернопільській області, хоча пенсія зросла з 4 485 до 4 931 гривні, мешканці все ще отримують найнижчі суми в Україні. Чернівецька область займає друге місце з середньою пенсією 5 100 гривень, а Закарпаття третє - 5 175 гривень.
Звичайно ж, розмір пенсій пов'язаний з рівнем життя та економічною ситуацією в кожному регіоні. Ці дані можуть бути корисні для пенсіонерів, які планують переїзд або пошук кращих умов життя після виходу на пенсію.
Читайте також
- Прифронтові громади отримають 1,8 млрд грн: на що підуть кошти
- Чому буксує німецька економіка
- Перший ФОП з інвалідністю отримав компенсацію на облаштування свого робочого місця
- Обсяги карткових переказів скоротилися майже на третину після введення лімітів НБУ
- Єврокомісія окреслила шлях України до Єдиного ринку
- Ситуація на кордоні Польщі та Білорусі різко погіршилася: що відбувається