Не завжди останні — коли спадщину отримують онуки.

Не завжди останні — коли спадщину отримують онуки
Не завжди останні — коли спадщину отримують онуки
Після смерті бабусі чи дідуся залишається різне майно - будинок, квартира або земля. Багато родичів можуть претендувати на спадок: дружина або чоловік померлого, діти, брати й сестри, а також онуки. Але не завжди онуки мають гарантоване право на спадок.

Випадки, коли онуки можуть успадкувати майно своїх бабусі чи дідуся, розповідається на сайті Новини.LIVE.

Чи можуть онуки напряму отримати спадщину

Якщо у заповіті бабусі або дідуся визначено внуків як спадкоємців, то вони отримають спадок відповідно до волі померлого без будь-яких перешкод. В іншому випадку застосовуються норми Цивільного кодексу, які визначають черговість спадкування серед родичів померлого.

Хто отримує майно за правом представлення

Згідно з Цивільним кодексом, онуки можуть успадкувати майно як представники своїх померлих батьків. Якщо батьки живі на момент смерті бабусі чи дідуся, то вони мають первинне право на спадок, і онуки нічого не отримують.

Що таке спадкова трансмісія і хто нею може скористатися

Право спадкової трансмісії застосовується, коли батьки внуків померли без спадщини після своїх батьків. В цьому випадку внуки можуть успадкувати майно як спадкоємці своїх батьків, як за заповітом, так і за законом.

Чи можна передати спадщину онукам добровільно

Закон дозволяє спадкоємцеві відмовитися від спадщини на користь іншого спадкоємця. Але така відмова повинна бути оформлена правильно та вчасно.

Спадок - це перехід прав і обов'язків померлого до його спадкоємців. Заповіт дозволяє розпорядитися майном після смерті та передати його в спадок.

Після смерті близьких людей може виникнути питання про спадщину, якому не завжди просто дістанеться онукам. Не завжди вони мають гарантоване право на успадкування майна, і у цих випадках застосовуються норми Цивільного кодексу для визначення черговості спадкування серед родичів померлого.

Читайте також

Реклама