Барель нафти — скільки у ньому літрів сировини насправді.


Об'єми нафти вимірюються у барелях, цю одиницю використовують по всьому світу. Але скільки нафти саме містить один барель? Давайте розберемося.
Один барель — скільки це нафти
Американський барель нафти (bbl) — це міжнародний стандарт, за яким вимірюють об'єм сирої нафти. Один барель чорного золота становить 42 галони США, що дорівнює майже 159 літрам або 35 британським (імперським) галонам.
Існує ще стандартний нафтовий барель — це об'єм нафти, розігрітої до температури у 60 градусів за Фаренгейтом (15,6 градуса за Цельсієм).
Об'єми нафти можна вимірювати й за іншими системами, наприклад:
- один барель нафти — 159 літрів;
- одна метрична тонна нафти — 7,5 бареля (залежно від щільності конкретної марки нафти);
- один кубічний метр нафти — 6,3 бареля.
Чому нафту вимірюють у барелях
У 1859 році в Пенсільванії пробурили першу комерційну нафтову свердловину. Тоді ніякої стандартизації ще не існувало, тож нафта зберігалася та перевозилася у діжках, цебрах, винних та пивних бочках. Виробники почали використовувати дерев'яні бочки для транспортування нафти, об'єм яких становив 42 американських галони (159 літрів). З часом ця одиниця вимірювання стала промисловим стандартом.
Про що ще варто знати
Нафту розподіляють на різні види, існує близько сотні різних сортів на світі. Серед них виділяють три еталонні стандарти, які впливають на ціни на світовому ринку нафти: WTI, Brent і Dubai Crude. Кожен з цих видів має свої особливості та використання.
У світі нафту вимірюють у барелях, і ця одиниця стала своєрідним стандартом в нафтовій галузі. Цікаво дізнатися, як саме ці об'єми вимірювання впливають на наші повсякденні життя та економіку країни.
Читайте також
- Випробувальний термін та оплата праці — які вимоги у 2025 році
- Зарплати будівельників — Гетманцев розповів про головні зміни
- Нафтогаз пояснив, як правильно платити за газ — що треба знати
- Гроші в освіті — скільки готові платити вчителям праці в Україні
- Ціни на нерухомість в Одесі впали — причини
- У Газмережі пропонують важливу послугу за 360 грн — деталі