Як торговельні мережі дурять українців: на що потрібно звернути увагу в чеку.


Українцям стали відомі прийоми обману в магазинах на касі, про це інформує "Хвиля" з посиланням на ТСН.
Деякі покупці перевіряють чек з метою виявлення помилок, інші ж ігнорують його. Але це необережність, оскільки чек може бути доказом у конфліктних ситуаціях. Є група людей, які зберігають чеки, але не перевіряють їх. Але завжди розумніше перевіряти чеки з кількох причин.
Наприклад, коли ви купуєте багато різних товарів, точно запам'ятати їхні назви складно. При цьому касир може помилково або навмисно пробити одну й ту саму позицію двічі. Чек зможе виявити таку помилку і врятувати від переплати.
Іноді ціна товару на касі може відрізнятись від ціни на ціннику. Чек дозволить довести свою правоту перед касиром або адміністратором магазину. Також касовий чек може виявитись корисним при виявленні якісних проблем і низькоякісного товару. Наприклад, коли ви знайшли плісняву на купленому сирі з нормальним строком придатності. Без чека буде важко довести, що саме в цьому магазині ви його придбали.
Особливу увагу слід звертати на акційні товари. Часто ці товари позначені акційними цінниками, але на касі їх пробивають за повною вартістю. Касири нерідко пояснюють це тим, що акція вже закінчилась.
Треба пам'ятати, що це порушення прав споживача, і ви маєте повне право подати скаргу на дії магазину. Чек стане аргументом у вашій скарги.
Раніше вже було пояснено українцям, чому вони повинні уникати покупок на Temu.
Читайте також
- "Контракт 18-24": в Україні законодавчо закріплять відстрочку для добровольців
- Розслідування ООН підтвердило провину Росії в теракті в Оленівці 2022 року
- Сили оборони завдали ударів по окупованих Донецьку та Луганську: відео
- Стара 5-гривнева купюра принесла 17 тисяч: за які банкноти дають шалені гроші
- Штрафи для водіїв та конфіскація авто: у Німеччині посилили правила для українців
- Липневі тарифи на газ уже встановили: хто платитиме суттєво більше